O Clubu

První myšlenka na založení Vespa Clubu ve Zlíně přišla již někdy v roce 2018. V té době ale ještě nebyla komunita tak široká a už vůbec nebyla propojená, aby dávalo smysl se jakkoliv organizovat.

Jak čas plynul, ve Zlínském regionu přibývají více a více lehké motocykly značky Vespa a jejich majitelé mezi sebou začali navazovat přátelství. “Vosy” už bylo možné potkávat celkem běžně v provozu při jízdě po městě, ale taky mimo něj a to dokonce po celém širém kraji. Založení clubu se tak stávalo čím dál častějším tématem při setkání.

Asi to tak mělo být a osud to tak chtěl, že se v červnu roku 2020, navzdory příšernému počasí v Praze na Spanilé jízdě PragoVespa 9 a 1/2 setkali tři srdcaři nebo možná spíš “blázni” z východní Moravy, kteří spolu založili na začátku roku 2021 Vespa Club Zlín.

V současnosti je Vespa Club Zlín tzv. lokálním clubem a zastřešuje jej Vespa Club Česká Republika. Ten  je oficiálně uznaný jako národní club a spadá pod světovou organizaci Vespa World Club, zřízený italskou firmou Piaggio vyrábějící motocykly značky Vespa.

Vespa Club Zlín lze nazvat volnočasovým zájmovým sdružením, které si klade za cíl sdružovat osoby, které mají kladný vztah k motocyklům značky Vespa, pořádat společné vyjížďky nebo výlety na Vespách, dělit se o rady či vzájemně si předávat technické informace nebo své vlastní zkušenosti se stroji značky Vespa, informovat ostatní členy o zajímavostech a dění ať už pouze v rámci regionu, v celé České Republice a nebo ve světě.