O Clubu

První vážná myšlenka o založení Vespa Clubu ve Zlíně přišla již někdy v roce 2017. V té době ale ještě nebyla komunita „Vespistů“ na Zlínsku tak široká a už vůbec nebyla propojená, aby dávalo smysl se jakkoliv organizovat.

Jak čas plynul, ve Zlínském regionu přibývaly více a více lehké motocykly značky Vespa a jejich majitelé mezi sebou začali navazovat přátelství. „Vosy“ už bylo možné potkávat celkem běžně v provozu při jízdě po městě, ale taky mimo něj a to dokonce po celém širém kraji. Založení clubu se tak stávalo čím dál častějším tématem při setkání.

Asi to tak mělo být a osud to tak chtěl, že se v červnu roku 2020, navzdory příšernému počasí v Praze na Spanilé jízdě (PragoVespa 9 a 1/2) setkali tři srdcaři nebo možná spíš „blázni“ z jihovýchodní Moravy, kteří spolu na začátku roku 2021 založili Vespa Club Zlín.

V současnosti je Vespa Club Zlín tzv. lokálním clubem a zastřešuje jej Vespa Club Česká Republika. Ten  je oficiálně uznaný jako národní club a spadá pod světovou organizaci Vespa World Club, zřízenou italskou firmou Piaggio vyrábějící motocykly značky Vespa.

Hned v prvním roce existence se nám podařilo navázat mnoho nových přátelství napříč celou Vespa komunitou a získali jsme dokonce i několik spřátelených Vespa clubů jak doma tak i v zahraničí a další stále přibývají.

Vespa Club Zlín lze nazvat volnočasovým zájmovým sdružením s cílem propojovat osoby, které mají kladný vztah k motocyklům značky Vespa, pořádat společné vyjížďky nebo výlety na Vespách, dělit se o rady či vzájemně si předávat technické informace a své vlastní zkušenosti se stroji značky Vespa, informovat ostatní členy o zajímavostech a dění ať už v rámci regionu, v celé České Republice a nebo ve světě.